Sudėtyje
Nugaros problemos sėdimo darbo amžiuje – ne tik vyresnių pacientų bėda: atskleidė, kuri populiari sėdėjimo poza pavojingiausia mūsų stuburui
Nors mūsų stuburai nėra pritaikyti ilgam sėdėjimui, sėdimo darbo amžiuje to išvengti, deja, nepavyksta. Ilgas sėdėjimas iššaukia nugaros…
Padidėjęs jautrumas šalčiui nebūtinai įspėja apie ligas: gydytoja įvardijo daugelio nuvertinamas priežastis
Nors nuolat šąlančios galūnės dažnai siejamos su rimtomis sveikatos problemomis, neretai priežastys gali būti kur kas paprastesnės. Stresas,…
Ar greitai paruošiamas maistas gali būti sveikas? Specialistė siūlo į pirkinių krepšelį įtraukti augalinės kilmės produktų
Šiuolaikinio žmogaus gyvenimo tempas vis greitėja – nuolat sukantis tarp darbų, kitų atsakomybių bei laisvalaikio dažnai sunku skirti…
Vitaminas A (retinolis): Svarbus regėjimui, odos sveikatai, imuninei sistemai ir augimui.
Vitaminas B komplekso: Įeina daugelis skirtingų B grupės vitaminų, pvz., B1 (tiaminas), B2 (riboflavinas), B3 (niacinas), B6 (piridoksinas), B7 (biotinas), B9 (folio rūgštis) ir B12 (kobalaminas). Jie dalyvauja daugybėje medžiagų apykaitos procesų, energijos gamyboje ir nervų sistemos sveikatai.
Vitaminas C (askorbo rūgštis): Svarbus antioksidantas, padeda imuninei sistemai, kolageno gamybai ir geležies įsisavinimui.
Vitaminas D (kalciferolis): Reguliuoja kalcio ir fosforo įsisavinimą, būtinas kaulų sveikatai.
Vitaminas E (tokoferolis): Dar vienas antioksidantas, svarbus odos sveikatai ir ląstelių apsaugai nuo pažeidimų.
Vitaminas K (fitomenadionas): Svarbus kraujo krešėjimui ir kaulų sveikatai.
Vitaminas F (riebalinės rūgštys): Tai esminės riebalų rūgštys, kurios svarbios ląstelių membranų struktūrai ir kitoms funkcijoms.
Vitaminas P (flavonoidai): Tai grupė fitocheminių medžiagų, kurios gali padėti reguliuoti kraujospūdį ir palaikyti kraujagyslių sveikatą.
Vitaminas U (metioninas): Palaiko skrandžio ir žarnyno gleivinės sveikatą.
Vitaminas T (nikotinas): Dėl jo reikšmės nėra aiškumo, ir jis ne visada laikomas vitaminu.
Įvairių vitaminų trūkumas ar perteklius gali sukelti sveikatos problemų. Todėl svarbu subalansuoti savo mitybą ir užtikrinti, kad gaunate pakankamai įvairių vitaminų iš maisto arba, jei reikia, papildų. Prieš vartodami bet kokius papildus, geriausia pasikonsultuoti su gydytoju arba mitybos specialistu, kad išvengtumėte pertekliaus ar trūkumo.