Sudėtyje
Imunizacijos savaitės proga – gera žinia: Lietuva jau įsigijo sezoninių gripo vakcinų
Balandžio 24–30 dienomis visame pasaulyje minima Pasaulinė imunizacijos savaitė. Šia proga Valstybinė ligonių kasa praneša jau nupirkusi gripo…
Antsvorio ir nutukimo stigma: kaip visuomenės požiūris apsunkina kelią į sveikatą?
Nors sveikos gyvensenos temos dažnai siejamos su teigiamais pokyčiais, kalbant apie antsvorį ar nutukimą realybė kitokia – jauni…
Sosnovskio barštis: pavojingas augalas, kurio plitimą sunku sustabdyti
Žmogaus sveikatai pavojingų Sosnovskio barščių derlius kiekvienais metais naikinamas įvairiais būdais, tačiau jų plotai mažėja tik nežymiai. Tokį…
Vitaminas A (retinolis): Svarbus regėjimui, odos sveikatai, imuninei sistemai ir augimui.
Vitaminas B komplekso: Įeina daugelis skirtingų B grupės vitaminų, pvz., B1 (tiaminas), B2 (riboflavinas), B3 (niacinas), B6 (piridoksinas), B7 (biotinas), B9 (folio rūgštis) ir B12 (kobalaminas). Jie dalyvauja daugybėje medžiagų apykaitos procesų, energijos gamyboje ir nervų sistemos sveikatai.
Vitaminas C (askorbo rūgštis): Svarbus antioksidantas, padeda imuninei sistemai, kolageno gamybai ir geležies įsisavinimui.
Vitaminas D (kalciferolis): Reguliuoja kalcio ir fosforo įsisavinimą, būtinas kaulų sveikatai.
Vitaminas E (tokoferolis): Dar vienas antioksidantas, svarbus odos sveikatai ir ląstelių apsaugai nuo pažeidimų.
Vitaminas K (fitomenadionas): Svarbus kraujo krešėjimui ir kaulų sveikatai.
Vitaminas F (riebalinės rūgštys): Tai esminės riebalų rūgštys, kurios svarbios ląstelių membranų struktūrai ir kitoms funkcijoms.
Vitaminas P (flavonoidai): Tai grupė fitocheminių medžiagų, kurios gali padėti reguliuoti kraujospūdį ir palaikyti kraujagyslių sveikatą.
Vitaminas U (metioninas): Palaiko skrandžio ir žarnyno gleivinės sveikatą.
Vitaminas T (nikotinas): Dėl jo reikšmės nėra aiškumo, ir jis ne visada laikomas vitaminu.
Įvairių vitaminų trūkumas ar perteklius gali sukelti sveikatos problemų. Todėl svarbu subalansuoti savo mitybą ir užtikrinti, kad gaunate pakankamai įvairių vitaminų iš maisto arba, jei reikia, papildų. Prieš vartodami bet kokius papildus, geriausia pasikonsultuoti su gydytoju arba mitybos specialistu, kad išvengtumėte pertekliaus ar trūkumo.