Sudėtyje
Menopauzė: užklumpa visas, tačiau nemalonių simptomų galima ir išvengti
Artėjant penktai dešimčiai daugelį moterų pradeda kamuoti pirmieji menopauzės simptomai: pila karštis, svaigsta galva, padidėja prakaitavimas, skauda sąnarius,…
Pajūryje dirbančios vaistininkės patarimai: poilsiaujant svarbu nepamiršti saiko ir vandens
Kaip elgtis, kad poilsiaujant prie Baltijos jūros netektų susidurti su mažesniais ar didesniais negalavimais? Pajūryje veikiančios vaistinės vaistininkai…
Nuo senovės tradicijų iki šiandienos inovacijų: kaip namuose gamintus ledus paversti sveiku desertu?
Ledai – vienas populiariausių pasaulio desertų. „World Population Review“ duomenimis, daugiausiai ledų yra suvartojama Naujojoje Zelandijoje. Vidutiniškai per metus…
Vitaminas A (retinolis): Svarbus regėjimui, odos sveikatai, imuninei sistemai ir augimui.
Vitaminas B komplekso: Įeina daugelis skirtingų B grupės vitaminų, pvz., B1 (tiaminas), B2 (riboflavinas), B3 (niacinas), B6 (piridoksinas), B7 (biotinas), B9 (folio rūgštis) ir B12 (kobalaminas). Jie dalyvauja daugybėje medžiagų apykaitos procesų, energijos gamyboje ir nervų sistemos sveikatai.
Vitaminas C (askorbo rūgštis): Svarbus antioksidantas, padeda imuninei sistemai, kolageno gamybai ir geležies įsisavinimui.
Vitaminas D (kalciferolis): Reguliuoja kalcio ir fosforo įsisavinimą, būtinas kaulų sveikatai.
Vitaminas E (tokoferolis): Dar vienas antioksidantas, svarbus odos sveikatai ir ląstelių apsaugai nuo pažeidimų.
Vitaminas K (fitomenadionas): Svarbus kraujo krešėjimui ir kaulų sveikatai.
Vitaminas F (riebalinės rūgštys): Tai esminės riebalų rūgštys, kurios svarbios ląstelių membranų struktūrai ir kitoms funkcijoms.
Vitaminas P (flavonoidai): Tai grupė fitocheminių medžiagų, kurios gali padėti reguliuoti kraujospūdį ir palaikyti kraujagyslių sveikatą.
Vitaminas U (metioninas): Palaiko skrandžio ir žarnyno gleivinės sveikatą.
Vitaminas T (nikotinas): Dėl jo reikšmės nėra aiškumo, ir jis ne visada laikomas vitaminu.
Įvairių vitaminų trūkumas ar perteklius gali sukelti sveikatos problemų. Todėl svarbu subalansuoti savo mitybą ir užtikrinti, kad gaunate pakankamai įvairių vitaminų iš maisto arba, jei reikia, papildų. Prieš vartodami bet kokius papildus, geriausia pasikonsultuoti su gydytoju arba mitybos specialistu, kad išvengtumėte pertekliaus ar trūkumo.