,,Sveikam kūnui‘‘ įkūrėjas Tomas kasmet minimaliai skiria tris kartus kraujo donorystei. Darantis tai jau dešimtmetį, skaičiuoja kiek žmonių yra pagelbėjęs savo krauju. Besidalijantis patirtimi sakosi ęsąs laimingas galėdamas padėti. O tai padaryti -paprasta. Nesudėtinga procedūra, kuri gali išgelbėti kažkam gyvybę ar padėti pasveikti. O sveiki juk norime būti visi.

Ką reiškia kraujo donorystė?
Esame susisūrę su kraujo ėmimu, tai procesas, kurio metu reikalingas kraujas atiduodamas jo stokojančiam žmogui dėl traumų, operacijų ir būtiniausiais atvejais, kai reikia perpilti kraują. Prieš duodant kraujo nustatoma: ABO kraujo grupė; Rezus D antigenas; Kell sistemos K antigenas; Hemoglobino kiekis kraujyje. Kraujo davimo procedūra trunka iki 10 minučių. Vienos donacijos metu paimama 450 ml kraujo (ir papildomai 20 ml kraujo tyrimams).
Kaip pasiruošti kraujo donorystei?
Reikia būti tinkamai pasiruošus: pailsėjus; išgėrus daug skysčių; pavalgius; nerūkius; išvakarėse ir donacijos dieną nevartojus svaigiųjų gėrimų, nevalgius aštrių, riebių, sunkiai virškinamų maisto produktų; nedirbus naktį; svarbiausia – geros nuotaikos! Kraujyje likusios medžiagos gali neigiamai paveikti paties kraujostruktūrą, dėl ko ir yra šios rekomendacijos.
Kraujas – gyvybiškai reikalingas
Būti kraujo donoru nėra sudėtinga, reikia tam tik paprasčiausio pasiruošimo, o ir taip prisidėdami galite padaryti dvigubai daugiau gero! Nesudėtinga procedūra atliekama kraujo centruose, kaip pvz. Kauno klinikų kraujo centre ar nacionaliniame kraujo centre. Nustačius grupę, paėmus kraują, įvertinus jo būklę, taip prisidedame prie geros sveikatos kitų žmonių labui. O pats procesas gali būti kartojamas ir dažniau, kaip jau minėto ,,Sveikam kūnui‘‘ įkūrėjo Tomo atveju – 3-4 kartus per metus. Pagalba, kuri nekainuoja!
HBSC tyrimas: psichoaktyvių medžiagų vartojimas tarp moksleivių mažėja nevienodai – ryškėja rizikos tarp merginų
Alkoholis, tabako ir nikotino turintys gaminiai – dažniausios vaikų išbandomos ir vartojamos priklausomybę sukeliančios medžiagos Lietuvoje. Pastarąjį dešimtmetį…
Nuovargis, prasta koncentracija ir nuotaikų svyravimai? Gali būti, kad trūksta folio rūgšties
Jaučiatės pavargę net po gero miego? Sunku susikaupti, greitai išsenkate, o emocijos svyruoja be aiškios priežasties? Šiuos simptomus…
Technologijos, girdinčios jūsų kūno signalus: mokslininkė pataria, kaip išvengti perfekcionizmo spąstų
Kas geriau žino, kaip jaučiatės – jūs patys ar jūsų išmanusis įrenginys? Šiandien vis daugiau žmonių savo dieną…