,,Sveikam kūnui‘‘ įkūrėjas Tomas kasmet minimaliai skiria tris kartus kraujo donorystei. Darantis tai jau dešimtmetį, skaičiuoja kiek žmonių yra pagelbėjęs savo krauju. Besidalijantis patirtimi sakosi ęsąs laimingas galėdamas padėti. O tai padaryti -paprasta. Nesudėtinga procedūra, kuri gali išgelbėti kažkam gyvybę ar padėti pasveikti. O sveiki juk norime būti visi.

Ką reiškia kraujo donorystė?
Esame susisūrę su kraujo ėmimu, tai procesas, kurio metu reikalingas kraujas atiduodamas jo stokojančiam žmogui dėl traumų, operacijų ir būtiniausiais atvejais, kai reikia perpilti kraują. Prieš duodant kraujo nustatoma: ABO kraujo grupė; Rezus D antigenas; Kell sistemos K antigenas; Hemoglobino kiekis kraujyje. Kraujo davimo procedūra trunka iki 10 minučių. Vienos donacijos metu paimama 450 ml kraujo (ir papildomai 20 ml kraujo tyrimams).
Kaip pasiruošti kraujo donorystei?
Reikia būti tinkamai pasiruošus: pailsėjus; išgėrus daug skysčių; pavalgius; nerūkius; išvakarėse ir donacijos dieną nevartojus svaigiųjų gėrimų, nevalgius aštrių, riebių, sunkiai virškinamų maisto produktų; nedirbus naktį; svarbiausia – geros nuotaikos! Kraujyje likusios medžiagos gali neigiamai paveikti paties kraujostruktūrą, dėl ko ir yra šios rekomendacijos.
Kraujas – gyvybiškai reikalingas
Būti kraujo donoru nėra sudėtinga, reikia tam tik paprasčiausio pasiruošimo, o ir taip prisidėdami galite padaryti dvigubai daugiau gero! Nesudėtinga procedūra atliekama kraujo centruose, kaip pvz. Kauno klinikų kraujo centre ar nacionaliniame kraujo centre. Nustačius grupę, paėmus kraują, įvertinus jo būklę, taip prisidedame prie geros sveikatos kitų žmonių labui. O pats procesas gali būti kartojamas ir dažniau, kaip jau minėto ,,Sveikam kūnui‘‘ įkūrėjo Tomo atveju – 3-4 kartus per metus. Pagalba, kuri nekainuoja!
Priežastys, kodėl vaikai pradeda vartoti psichoaktyvias medžiagas, gali būti įvairios – nuo smalsumo iki nerimo
Smalsumas, noras pritapti, draugų įtaka, nerimas, stresas. Tai tik kelios priežastys, kodėl vaikai ir paaugliai pradeda eksperimentuoti su…
Mamoms – bendruomenių susitikimai visoje Lietuvoje
Sustoti, iškvėpti, pabūti kartu su kitomis moterimis, pasidalinti tuo, kas slegia ar džiugina, nebesislėpti… Tokią žinią siunčia VšĮ…
Psichologė pataria: kaip suteikti pagalbą mamai taip, kad ją priimtų?
Minėdami mamos dieną galime pasidžiaugti vis didesne gausa Lietuvoje teikiamų pagalbos galimybių, skirtų besilaukiančioms, pagimdžiusioms, taip pat netektį…