Rugpjūtį ištuštėjantys Lietuvos miestai ir gyvenvietės rodo, kad atostogų sezonas – pačiame įkarštyje. Šįkart atidžiau pažvelgėme, kaip ir su kuo geriausiai pailsi Baltijos šalių gyventojai bei kaip skiriasi mūsų ir artimiausių kaimynų įpročiai.

Atostogos

Baltijos šalių gyventojai laiką su artimaisiais ir šeima įvardija emocinės gerovės pagrindu. Tokią tendenciją rodo draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu „NielsenIQ“ atlikta Baltijos šalių gyventojų apklausa.

Net 44 proc. Lietuvos, 46 proc. Latvijos ir 45 proc. Estijos gyventojų teigia, kad laikas su savo artimiausiais žmonėmis yra būdas pasirūpinti savo emocine sveikata ir atsigauti.

Antroje vietoje yra hobiai – knygos, muzika, kelionės ir pan. 38 proc. Lietuvos, 34 proc. Latvijos ir 45 proc. Estijos gyventojų pabrėžia, kad galimybė užsiimti savo mėgstama veikla yra svarbi gero poilsio ir geros savijautos dalis.

„Atostogos yra laikas, kurį trokštame praleisti su artimiausiais žmonėmis. Dažnai oro uostuose ir kurortuose matome poilsiauti išsiruošusias net kelias giminės kartas, draugų kompanijas. Žmonės per atostogas nori būti su tais, kurie jiems suteikia saugumo ir ramybės. Tuo tarpu įsisukę į darbus ir rutiną, būtent šiems žmonėms laiko ir dėmesio pritrūkstame“, – pastebi „Gjensidige” komunikacijos vadovė Baltijos šalims Jovita Aukštuolytė – Minderienė.

Psichologė Inga Būdvytytė sako, kad tyrimas atskleidžia labai svarbią tendenciją – būtent stiprūs šeimos ir socialiniai santykiai užtikrina stipresnį žmogaus saugumo jausmą.

„Kiek mes jaučiamės priklausantys šeimai, bendruomenei, kiek mes turime artimų žmonių, su kuriais sieja tvirti emociniai ryšiai, tiek tvirti ir saugūs mes jaučiamės savo gyvenime. Todėl noras praleisti atostogas su šeima ir skirti daugiau laiko savo artimiesiems yra išties svarbus mūsų emocinei savijautai, mūsų stipresniems tarpusavio ryšiams ir mūsų saugumui. Šeima, artimieji yra svarbiausiais žmogaus emocinio saugumo garantas”, – pabrėžia Inga Būdvytytė.

Psichologė pataria susiplanuoti atostogas taip, kad galėtumėte skirti daugiau kokybiško laiko vieni kitiems. Ne taip svarbu, kokias atostogas pasirenkate – ar aktyvias keliones, ar ramų poilsį, svarbu, kad turėtumėte progų bendravimui, pasidalinimui įspūdžiais, nuomonėmis, emocijomis.

Vertindama nuomonę, kaip geriau atostogauti – kartu su artimaisiais ar atskirai, specialistė pabrėžia, kad tai priklauso nuo žmonių santykių. Jeigu šeimoje nesutariama, tuomet bendros atostogos gali virsti dar viena neigiamų emocijų lavina. O tai tikrai nesukurs bendrumo jausmo.

Psichologė pataria gerai įvertinti, kaip per bendras atostogas jausis kiekvienas iš šeimos narių, ir pasirinkti tokį poilsio būdą, kuris daugiau ar mažiau patenkintų visų poreikius. Jei vienas iš artimųjų nori kopti į kalnus, o kitas mėgsta leisti laiką paplūdimyje, vertėtų tarpusavyje aptarti, kaip suderinti visų interesus, antraip kažkuris iš atostogautojų liks nepatenkintas atostogomis.

„Vis dėlto atostogos yra skirtos kiekvienam iš mūsų pailsėti, tad turime pasirinkti tokį atostogavimo būdą, kuris leistų kokybiškai praleisti laisvą nuo darbo laiką. Tikrai neverta aukotis dėl kitų šeimos narių interesų, nes iš atostogų grįšite dar labiau pavargę ir nepatenkinti”, – sako psichologė.

Ji pataria per atostogas taip pat nepamiršti savęs ir savo poreikių.

Reprezentatyvi „NielsenIQ“ apklausa buvo atlikta apklausiant 1 600 mūsų šalyje gyvenančių žmonių.

0 0 balsų
Įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Temos
Patarimai
Renginiai
Akcija!