Reaguodama į augantį greito nereceptinių vaistų pristatymo poreikį, technologijų bendrovė „Wolt“, bendradarbiaudama su vaistinių tinklu BENU, plečia savo asortimentą ir siūlo nereceptinius vaistus užsisakyti per mobiliąją programėlę, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Nuo šiol Lietuvos gyventojai galės nuotoliniu būdu užsisakyti nereceptinių vaistų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje bei Marijampolėje. Be to, Vilniuje ir Kaune ši paslauga bus prieinama 24 valandas per parą. Šiuose miestuose yra be pertraukų dirbančių BENU vaistinių, todėl vilniečiai ir kauniečiai galės gauti reikiamų nereceptinių vaistų bet kuriuo paros metu.
Naujausios „Norstat“ atliktos apklausos duomenimis, nereceptiniai vaistai yra labiausiai pageidaujama greito pristatymo kategorija tarp gyventojų, lenkianti kepyklų gaminius, namų apyvokos prekes bei gėles. Nuo šiol „Wolt“ vartotojai galės gauti nereceptinius vaistus tiesiai į namus, užsitikrindami greitą, patikimą ir saugią prieigą prie svarbiausių sveikatos produktų. Šią naujovę2025 m. vasario mėnesįpatvirtino LR Sveikatos apsaugos ministerija, o „Wolt“ įdiegė papildomas saugumo priemones, kad garantuotų saugų pristatymą.
„Wolt“ generalinis direktorius Baltijos šalims Mantas Lomsargis pabrėžia, kad bendrovė toliau plečia pasiūlą, įskaitant produktų grupes, kurioms taikomas griežtas valstybinių institucijų reguliavimas – įskaitant ir įvairių rūšių vaistus.
„Džiaugiamės, kad bendradarbiaudami su BENU Lietuvoje savo klientams galime pasiūlyti patogų ir greitą sprendimą, kaip pasirūpinti savo sveikata, kai to labiausiai reikia. Atsižvelgiant į tai, kad gyventojai gali internetu įsigyti nereceptinių vaistų ir kitose Europos Sąjungos šalyse, jų prieinamumas Lietuvoje yra logiškas žingsnis. Greito pristatymo paslauga įsigyjant vaistinės prekes tampa vis populiaresnė – tai yra paklausiausia kategorija tarp vartotojų visose trijose Baltijos šalyse, tad pagaliau galime šią paslaugą pasiūlyti Lietuvoje“, – sako M. Lomsargis.
Reikšmingas etapas „Wolt“ veikloje
Nereceptinių vaistų pristatymas yra svarbus žingsnis tiek „Wolt“, tiek BENU veikloje. Lietuva yra pirmoji Baltijos šalis, kurioje prieinama ši paslauga, siekiant dar labiau palengvinti vartotojų kasdienybę, ypač sezoniškai plintančių ligų metu.
„Vaistinės prekių dažnai prireikia skubiai – pavyzdžiui, vyraujant peršalimo ligoms, kai nueiti į vaistinę tampa iššūkiu, o namuose nėra nieko, kas padėtų palengvinti simptomus. Arba atėjus žiedadulkių sezonui, kai biure pradeda bėgti nosis, ašaroja akys, o šalia nėra kur įsigyti reikiamų priemonių“, – sako M. Lomsargis.
Bendradarbiavimą teigiamai vertina ir BENU vaistinių tinklo vadovė dr. Indrė Brazauskaitė: „Šia partneryste džiaugiamės nuo pat pradžių – jau kurį laiką „Wolt“ gyventojams didžiuosiuose Lietuvos miestuose tiesiai į namus iš BENU vaistinių pristato kosmetiką, maisto papildus, medicinos priemones. Nuo šiol tampame dar labiau prieinami BENU vaistinių klientams: programėlėje galima užsisakyti ir daugumą vaistinių preparatų, kuriais prekiaujame BENU vaistinėse.“
BENU vadovė taip pat džiaugiasi tuo, kad abi įmonės geba priimti vienijančius ir klientų poreikius atitinkančius sprendimus: „Nuolat stengiamės atliepti šiuolaikinių žmonių poreikius ir lūkesčius bei savo klientams pasiūlyti dar patogesnių ir lankstesnių sprendimų – džiugu, jog BENU vaistinėms drauge su „Wolt“ pavyksta tvirtai judėti šia kryptimi.“
Nereceptiniai vaistai – populiari prekių kategorija
„Wolt“ pasiūla maisto prekių srityje sparčiai auga – šiemet mažmeninės prekybos segmentas išaugo daugiau nei 70 proc. lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Viena paklausiausių prekių kategorijų platformoje yra vaistinės produktai. Remiantis „Wolt“ užsakymu tyrimų bendrovės „Norstat“ atlikta apklausa Baltijos šalyse, daugiau nei 50 proc. respondentų nurodė, kad vaistinės produktai yra labiausiai pageidaujama greito pristatymo kategorija. Kitos populiarios prekių grupės – kepyklų gaminiai, gėlės ir gyvūnų prekės.
Atsižvelgdami į didėjančią paklausą ir augimo potencialą, „Wolt“ plečia bendradarbiavimą su BENU vaistinių tinklu. Šiuo metu startuoja pilotinis projektas – platformoje prisijungia 28 vaistinės: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje ir Marijampolėje. Vaistinių asortimentą sudarys produktai įvairiose kategorijose: nuo skausmo, karščiavimo ar peršalimo iki mitybos bei grožio prekių. Vilniuje ir Kaune nereceptiniai vaistai bus prieinami visą parą.
Diegiami papildomi saugumo sprendimai
M. Lomsargis pažymi, kad „Wolt“ jau ne vienerius metus teikia tokią paslaugą kitose šalyse, todėl įmonė turi ne tik geros patirties, bet ir gali užtikrinti saugų procesą.
„Wolt“ yra parengusi aiškias ribojamų prekių, įskaitant nereceptinius vaistus, pristatymo gaires. Kiekvienas užsakymas, kuriame yra vaistų, yra ženklinamas ir apdorojamas naudojant papildomas apsaugos priemones. Gavęs užsakymą kurjeris mato, ar jame yra vaistų.
Be to, „Wolt“ turi papildomą saugumo lygį, vadinamąjį „skaitmeninį rankos paspaudimą“, kuris naudojamas užsakant arba pristatant didelės vertės ir riboto naudojimo prekes. Klientas, pateikdamas nereceptinių vaistų užsakymą, savo programėlėje gaus PIN kodą. Be to, nebus galimybės pasirinkti bekontakčio pristatymo šiai prekių kategorijai ir bus informuojama, kad reikia kurjerį pasitikti asmeniškai, paruošus savo PIN kodą ir asmens tapatybės dokumentą.