Organizmas kartais pats išduoda ženklais ko jam trūksta. Jei jaučiate diskomfortą kūne gali būti, kad jums tiesiog trūksta vitaminų ar elementų. Čia padėti gali maisto papildai, kurie atlieka pagrindinį vaidmenį norint įsisavinti gerąsias ir reikiamas medžiagas. Pateikiame pavyzdžius:

7 ženklai, kad jūsų kūnui trūksta reikiamų vitaminų

Jei norite ledukų – galima įtarti geležies trūkumą. Geležies trūkumas – tai vienas iš dažniausiai pasitaikančių maistinių medžiagų trūkumo atvejų. Viena iš pagrindinių geležies funkcijų – deguonies pernešimas krauju, taip pat reguliuoja hormonų kiekį, palaiko smegenų ir širdies veiklą, bei padeda išlaikyti sveiką odą, plaukus, nagus.

Jei jus kamuoja chroniškas kosulys – gali trūkti kalcio. Dėl ko galite jausti įtampą ir dirginimą gerklėje. Didžioji dalis kalcio yra randama kauluose, o jo pagrindinė funkcija – užtikrinti sveikus kaulus bei dantis. Rekomenduotumėme kalcio laktatą. Tie, kas nevartoja pieno produktų ar laikosi mitybos be laktozės taip pat turi didesnę riziką patirti kalcio trūkumą.

Sausėjanti oda – negana omega-3 rūgščių maiste, todėl gerkite menkių kepenų aliejų. Bei nustokite vartoti maistą, kuriame gausu omega-6, tokių kaip perdirbti maisto gaminiai, keptas maistas, sojos ir žemės riešutų sviestas. Omega-3 yra polinesočiųjų riebalų rūgščių grupės dalis, kuri yra laikoma širdžiai sveika riebalų rūgštimi. Toks pavadinimas yra kilęs nuo jos cheminės struktūros ir skiriasi nuo Omega-6 rūgšties. Tyrimai rodo, jog Omega-3 rūgštys padeda mažinti uždegimus bei gali palaikyti sveiką senėjimą.

Riebi oda – gerkite cinką ir nebevartokite cukraus. Cinkas padeda apsisaugoti nuo toksinų ir pašalinių medžiagų, kurios kelia grėsmę jūsų imunitetui. O vartojant cukrų oda tampa suglebusi ir papilkėjusi, praranda elastingumą, atsiranda naujos ir gilėja esamos raukšlės.

Blauzdų mėšlungis – trūksta magnio ir kalio. Dėl to valgykite bananus, juodą šokoladą. Kalis yra būtinas, kad organizme būtų išlaikoma rūgščių-bazių pusiausvyra, normalus kraujo spaudimas ir užtikrintas tinkamas nervų bei širdies sistemų darbas. Be to, šis mineralas padeda išsaugoti raumenų masę, užtikrinti kaulų stiprumą ir stabilią inkstų funkciją.

Kai organizmui trūksta magnio, dažnai atsiranda skausmingas kojų mėšlungis ir galūnių tirpimas. Taip pat vargina galvos skausmai, svaigulys, miego sutrikimai, pykinimas ar vėmimas, pasireiškia skrandžio ir žarnyno spazmai, o moterims jie gali atsirasti ir gimdos srityje. Taip pat sumažėja dėmesio koncentracija, energingumas ir darbingumas, atsiranda padidėjęs jautrumas, suprastėja nuotaika, nerimas, pasireiškia netgi depresijos simptomai. Be to, žmogus gali jausti padažnėjusį ir neritmišką širdies plakimą

Jei jaučiatės liūdni – galimai trūksta vitamino D. Todėl pasitikrinkite jį. Vitamino D trūksta kas antram. Vitaminas D labai svarbus organizmui, nes jis padeda kovoti su infekcinėmis ir autoimuninėmis ligomis, dalyvauja kaulinio audinio formavimosi procese.

Erekcijos disfunkcija – Vėlgi naudingas cinkas. Valgykite daugiau jautienos ar įtraukite papildų.

Reguliariai valgydami šviežią ir kokybišką maistą, kuriame yra pakankamai baltymų, riebalų, angliavandenių, mineralų, nepamiršdami vaisių ir daržovių, gauname visas reikalingas medžiagas, vitaminus ir mikroelementus, tačiau dažnokai mes to nedarome ir skundžiamės įvairiomis to pasekmėmis. Tad labai svarbu subalansuoti ne tik maistą, bet ir atitinkamai vartoti maisto papildus, kurie yra geroji gynyba prieš įvairius negalavimus ir užbėgimas ligoms už akių. Tad telieka tik pritaikyti sau.

No posts found!

Pokalbis apie vantas ir pirties naudą

Prietarui vantas rišti iki Joninių – Antanas nesutinka, nes iki Joninių dar nebūna subrendę lapeliai. Vantas ruošti žiemai…

Pajūryje dirbančios vaistininkės patarimai: poilsiaujant svarbu nepamiršti saiko ir vandens

Pajūryje dirbančios vaistininkės patarimai: poilsiaujant svarbu nepamiršti saiko ir vandens

Kaip elgtis, kad poilsiaujant prie Baltijos jūros netektų susidurti su mažesniais ar didesniais negalavimais? Pajūryje veikiančios vaistinės vaistininkai…

Nuo senovės tradicijų iki šiandienos inovacijų: kaip namuose gamintus ledus paversti sveiku desertu?

Nuo senovės tradicijų iki šiandienos inovacijų: kaip namuose gamintus ledus paversti sveiku desertu?

Ledai – vienas populiariausių pasaulio desertų. „World Population Review“ duomenimis, daugiausiai ledų yra suvartojama Naujojoje Zelandijoje. Vidutiniškai per metus…

0 0 balsų
Įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Temos
Patarimai
Renginiai
Akcija!