Žinome kaip rūkymas kenkia sveiktai, kalbėta daug, bet pavyzdžių yra dar daugiau tarp mūsų. Visgi nikotino poreikis ne tokia ir didelė problema, kadangi yra paslaugos, kaip tarkim kodavimas nuo rūkymo, kuris padeda mesti rūkyti ir mažina potraukį nikotinui. Tačiau pasėkmės dažnai būna ir uždelstos, juntamos daug vėliau, kurios sukelia daug didesnį diskomfortą ir sveikatos problemas. Viena iš jų yra gendantys dantys ir nuolatinis lankymasis pas dantistus.

Pirmiausia net ir naudojant burnos higienos priemones susiduriama su blogu burnos kvapu ir apnašomis, kurios pakeičia dantų spalvą, daro juos geltonus, ir tai sukelia nemažai diskomforto, tuomet bandome abrazyvias balinančias dantų pastas, kurios ėda emalį. Taip susiduriama su pirmomis dantenų problemomis, kai reikia darytis dantų higieną pas specialistą.
Vėliau dantys ir toliau ima gesti, atsiranda ėduonies pažeidimų, kai kuriais atvejais jau nebegalima padėti įprastomis priemonėmis ir dantys tiesiog sugenda tiek, kad reikia su jais atsisveikinti. Ir rūkydami mes nuolatos teršiame savo burną, taip mažindami seilių kiekį, kurios ir padeda dantims dezinfekuotis. Tad dantų netekimas yra stadija, kai rūkymas jau yra tapęs įpročiu.
Vis dėlto rūkymo žala yra visapusė. Tačiau norint turėti gražią, baltą šypseną neužtenka elektrinio dantų šepetėlio ir abrazyvios dantų pastos, rūkymas ilgainiui paveikia dantų paviršių, kartais ir higiena nebepadeda ir tenka lankytis nuolatos pas specialistus, o ilgainiui kartais ir nebetenkama dantų, įsivaizduokite kaip tai paveikia emocinį savęs vertinimą. Graži šypsena yra vizitinė kortelė, o su rūkymu ji visiškai nesuderinama.
HBSC tyrimas: psichoaktyvių medžiagų vartojimas tarp moksleivių mažėja nevienodai – ryškėja rizikos tarp merginų
Alkoholis, tabako ir nikotino turintys gaminiai – dažniausios vaikų išbandomos ir vartojamos priklausomybę sukeliančios medžiagos Lietuvoje. Pastarąjį dešimtmetį…
Nuovargis, prasta koncentracija ir nuotaikų svyravimai? Gali būti, kad trūksta folio rūgšties
Jaučiatės pavargę net po gero miego? Sunku susikaupti, greitai išsenkate, o emocijos svyruoja be aiškios priežasties? Šiuos simptomus…
Technologijos, girdinčios jūsų kūno signalus: mokslininkė pataria, kaip išvengti perfekcionizmo spąstų
Kas geriau žino, kaip jaučiatės – jūs patys ar jūsų išmanusis įrenginys? Šiandien vis daugiau žmonių savo dieną…