Gyvename tokioje vietoje, kur oras nuolatos keičiasi. Kartu su metų laikų kaita ir paros metu keičiasi ir mūsų odos poreikiai. Vėjuotą dieną oda gali prarasti daugiau drėgmės ir pasausėti, karštą – atvirkščiai- imti riebaluotis ir išskirti daugiau sebumo. Dažnai moterims kyla klausimas, kaip tinkamai spręsti odos problemas, kurios atsiranda vėstant orams ar atvirkščiai – jiems šylant, be to naktinė ir dieninė priežiūra turėtų irgi skirtis, nors ne visos tai žinome. O svarbiausia mūsų grožio dalis dažnai kiekvienai yra tinkamas kremas. Tad kokie pagrindiniai žingsneliai, norint jį išsirinkti?
Su kokiomis problemomis susiduriame karštuoju sezonu?
Karštesniu metų laiku susiduriame su odos riebaląvimusi, netinkmai parinktos priemonės kartais net sukelia aknės paūmėjimą ar keletą spuogelių, dėl kurių kompleksuojame. Labiausiai kenkia sausas oras, visapusiškai, nes prarandama drėgmė, kuri yra būtina stangrumui išlaikyti. Nevertėtų pulti pirkti riebių kremų, nes šiltuoju sezonu odai reikalingos lengvesnės priemonės, kurios užtikrintų ne tik reikiamą drėgmės kiekį, bei gydytų netikėtus nudegimus. Čia gali pasitarnauti ir alijošius. Sultinguose alavijų lapuose gausu glikozidų, organinių rūgščių, dervų, raugų, eterinio aliejaus, vitamino C, karoteno, makro ir mikroelementų. Todėl jis gydo nudegimus.
Bei kremukai, kurie turėtų ir turėtų spf. SPF, dar kitaip žinomas kaip apsaugos nuo saulės faktorius (angl. Sun Protection Factor) leidžia suprasti, kiek maždaug laiko šią apsaugą turinti priemonė leis išvengti žalingo saulės spindulių poveikio. SPF15 sulaikys 95%, SPF30 – 97%, o SPF50 – 98%. Nors iš pažiūros tokie skirtumai atrodo nedideli, ypač jautriai odai jie gali būti esminiai. Apskritai rekomenduojama specialistų naudoti spf priemones ištisus metus, kadangi saulė yra pagrindinis senėjimo šaltinis. Vėsesniu metu užtenka ir mažiau spf turinčio kremo, o karštuoju rinktis reikėtų didesnės apsaugos kremuką.
O kaip vėstant orui?
Kadangi oras tampa ir drėgnas ir vėjuotas ir šaltas oda į tai reaguoja labai greitai, nes yra labiausiai atidengta vieta oro poveikiui. Daugiau laiko praleisdami uždarose vietose, sausose patalpose prarandame drėgmės taip pat daugiau. O atvėsus orui kartais susiduriame ir su sausumu, kurį sąlygoja ne tik sausas patalpų oras, o ir per mažas drėkinimas. Vėstant orams reikia keisti kremą lygiai taip pat, kaip ir jiems šylant. Turbūt visos žinome taisyklę, kad šaltuoju metu odą ryte maitiname, o vakare – drėkiname. Vis dėlto, jei dirbate šiltoje aplinkoje, pavyzdžiui, biure – riebus kremas netiks. Oda ims blizgėti, pradės kimštis poros. Ypač, jei jūsų oda riebi, tuomet tikrai nevertėtų rinktis riebaus kremo – pakaks ir drėkinančio. Jei iš tiesų daug laiko praleidžiate lauke, tokiu atveju ryte būtinai pasitepkite maitinamuoju kremu, o vakare naudokite drėkinančių savybių turinčią priemonę.
Skirtingos priemonės skirtingu paros metu padeda odai veikti sinergiškai
Produktai yra skirstomi į dieninius ir naktinius kremus. Ryte norisi gaivinančio efekto, paburkimus mažinančio ir lengvo dieninio kremuko. Jis turėtų būti lengvesnis už naktinį, turėti ir spf apsaugą, bei svarbiausia – atitikti odos tipą.
Dieninis kremas yra tarsi skydas, kuris apsaugo mūsų odą nuo neigiamo aplinkos poveikio – ultravioletinių spindulių, vėjo, lietaus.
Naktinis kremas yra sunkesnės tekstūros, jis pripildytas mikroelementų, kurie padeda vykti natūraliems odos regeneracijos procesams mūsų miego metu. Veikdamas nakties miego metu toks kremas padės susigerti geriausiems ingredientams ir pasirūpinti, kad oda regeneruotųsi ir švytėtų po nakties miego.
Kremas yra pagrindinis odos pagalbininkas ir sveiko grožio garantas.
Norint tinkamai prižiūrėti savo odą vieno kremo gali ir nepakakti, o lankytis pas kosmetologą kartais kerta per kišenę, tačiau užbėgti problemoms už akių padeda tinkamai parinkti kremukai, turintys vėsinamąjį poveikį ryte, regeneruojantį vakare, lengvą drėkinimą karštu oru ir spf apsaugą, bei maitinantys kai už lango nyku. Oda veikia cikliškai, jai reikia visapusės priežiūros, o norint išlikti jaunoms ir džiaugtis sveika oda reikia ir pastangų ir žinių. Tad pasirinkime tinkamiausias priemones ir pirmyn!
Menopauzė: užklumpa visas, tačiau nemalonių simptomų galima ir išvengti
Artėjant penktai dešimčiai daugelį moterų pradeda kamuoti pirmieji menopauzės simptomai: pila karštis, svaigsta galva, padidėja prakaitavimas, skauda sąnarius,…
Pajūryje dirbančios vaistininkės patarimai: poilsiaujant svarbu nepamiršti saiko ir vandens
Kaip elgtis, kad poilsiaujant prie Baltijos jūros netektų susidurti su mažesniais ar didesniais negalavimais? Pajūryje veikiančios vaistinės vaistininkai…
Nuo senovės tradicijų iki šiandienos inovacijų: kaip namuose gamintus ledus paversti sveiku desertu?
Ledai – vienas populiariausių pasaulio desertų. „World Population Review“ duomenimis, daugiausiai ledų yra suvartojama Naujojoje Zelandijoje. Vidutiniškai per metus…