Remiantis moksliniais tyrimais, dantų vaidmuo yra labai svarbus gerai mūsų savijautai. Netekus dantų ir suprastėjus kramtymo funkcijai sutrinka virškinimas, blogėja medžiagų įsisavinimas organizme, silpsta imunitetas, prastėja bendra žmogaus sveikata, darbingumas, o tuo pačiu ir psichologinė būsena. Vis dėlto, nors gydytojai odontologai nuolat primena, kad praradus dantis būtina juos atkurti, dažnas į tai numoja ranka. Nemažai dantis praradusių žmonių vargsta su nepatogiais ir kokybiško kramtymo toli gražu neužtikrinančiais išimamais protezais, manydami, kad dantų implantacija – sudėtinga, nemaloni ir ilgai trunkanti procedūra. Tačiau, tobulėjant medicinos technologijoms, net visi prarasti dantys gali būti patikimai atkurti išvengiant diskomforto ir negaištant laiko – vos vieno ar kelių vizitų metu. Plačiau apie tai pasakoja implantacijos specialistai – odontologijos klinikos „Skaitmeninės šypsenos“ gydytojas odontologas-implantologas Artiom Špolianskij ir T. Andziulio odontologijos klinikos burnos chirurgas Valdas Papečkys.
Visavertę kramtymo funkciją užtikrina tik ant implantų atkurti dantys
Pasak patyrusių specialistų, moksliškai įrodyta, kad sugrąžinti visavertę kramtymo funkciją, o tuo pačiu ir užtikrinti geresnę žmogaus gyvenimo kokybę gali tik pažangiausias ir patikimiausias šiuolaikinis prarastų dantų atkūrimo metodas – dantų implantacija.
„Dantų implantacija, skirtingai nei daugelis mano, nėra skausmingesnė nei danties šalinimas ar kitos odontologinės procedūros. Šiais laikais, siekiant, kad gydymas būtų kuo komfortiškesnis pacientui, stengiamasi išvengti kaulo priauginimo ir kitų papildomų chirurginių intervencijų, mažinti procedūrų skaičių, jų invazyvumą, trumpinti gydymo trukmę. Procedūrų metu taikoma vietinė nejautra, prireikus, pasitelkiama sedacija, todėl pacientui užtikrinamas beskausmis ir nemalonių emocijų nesukeliantis gydymas“, – teigia Valdas Papečkys.
Dantų atkūrimo ant implantų galimybės
Pašnekovai pabrėžia, kad greičiau po danties pašalinimo įsriegiamas implantas, tuo geresnio rezultato galima tikėtis. Taikant vienmomentės implantacijos metodą, implantą galima įsriegti iš karto po danties pašalinimo operacijos. Taip ženkliai sutrumpėja gydymo laikas, prireikia mažiau chirurginių intervencijų ir vizitų pas specialistą, pacientas patiria mažiau streso bei diskomforto.
Pasak V. Papečkio, dantų implantacija šiuo metu yra taip pažengusi, jog netgi visus vieno žandikaulio dantis vietoj įprastų 6–9 mėnesių galima atkurti vos per kelias dienas. Taupantys laiką, vertinantys greitį, komfortą ir kokybę pacientai vis dažniau renkasi šiuolaikinį visų vieno žandikaulio dantų atkūrimo ant 4 implantų metodą. Jį naudojant implantai specialiu kampu įsriegiami tose žandikaulio vietose, kuriose yra daugiausia kaulo, todėl dažniausiai neprireikia kaulo priauginimo.
Dar vienas svarbus šio metodo privalumas yra tai, kad vienos procedūros metu pašalinami visi nepagydomai sugedę ar pažeisti dantys ir įsriegiami visi reikiami implantai, o per 72 val. ant jų pritvirtinami estetiški bei patogūs protezai. Šiuolaikinių technologijų dėka protezai suplanuojami itin tiksliai ir pagaminami itin greitai, todėl pacientas jau po kelių dienų gali grįžti į įprastą kasdienę veiklą, džiaugtis pilnai atkurta dantų estetine išvaizda, kramtymo funkcija ir pastebimai pagerėjusia gyvenimo kokybe.
Visi prarasti vieno žandikaulio dantys gali būti atkuriami ir sriegiant į žandikaulio kaulą 6 ar 8 implantus. Tinkamiausias dantų atkūrimo metodas kiekvienu atveju parenkamas konsultacijos metu, įvertinus paciento burnos ertmės būklę, atsižvelgiant į jo įpročius, lūkesčius, finansines galimybes.
Dantų implantacija be pjūvio – tiksliausias ir ilgaamžiškiausias dantų atkūrimo metodas
A. Špolianskij sako, kad nors implantacijos sėkmei itin svarbus implantuojančio gydytojo profesionalumas, patirtis bei kruopštumas, visuomet išlieka žmogiškų klaidų rizika ir net ilgametę patirtį turintis specialistas gali įsriegti implantą netiksliai. Tai, pasak jo, gali turėti įtakos tiek paties implanto prigijimui, tiek tarnavimo trukmei, tiek ir prie jo pritvirtintos restauracijos funkcionalumui bei estetikai. Todėl, siekiant nepriekaištingai tiksliai atkurti prarastą dantį, vis dažnesniu pasirinkimu tampa gidinė implantacija, kuri dažnai atliekama be pjūvio ir gleivinės-antkaulio lopo kėlimo.
Taikant ši metodą, procedūra pirmiausia suplanuojama trimatėje erdvėje ir tik paskui, naudojant chirurginius gidus, atliekama paciento burnoje, todėl užtikrinama, kad ji bus mažai invazyvi ir atlikta ypatingai tiksliai. Procedūros metu naudojami chirurginiai gidai padeda parinkti optimaliausius implantų parametrus, išvengti žmogiškų klaidų ir net sudėtingiausiais atvejais implantus įsriegti taip, kad ant jų būtų galima tiksliai uždėti protezą. Naudojant gidinės implantacijos metodą užtikrinamas ne tik ypatingas implantų padėties tikslumas ir puikus galutinis dantų atkūrimo rezultatas, bet ir dažnu atveju išvengiama pjūvio, maksimaliai sumažinamas skausmas bei nemalonūs pojūčiai tiek procedūros, tiek gijimo laikotarpiu. Skaitmeninių technologijų dėka įsriegus implantus, tos pačios procedūros metu ant jų galima pritvirtinti iš anksto tiksliai suplanuotus ir pagamintus komfortiškus laikinus protezus.
Pasak vieno iš gidinės implantacijos Lietuvoje pradininkų, savo praktikoje šį metodą jau devintus metus taikančio A. Špolianskij, šiuo metu siūlomos įvairios implantacijos be pjūvio galimybės. Šį metodą galima taikyti atliekant tiek vienmomentę, tiek atidėtą implantaciją, atkuriant tiek vieną, tiek visus prarastus dantis.
„Šiuolaikinė odontologija sparčiai tobulėja. Pasitelkę naujausius metodus, galime užtikrinti greitą, minimaliai invazyvų, nepriekaištingai tikslų ir ilgaamžį dantų atkūrimą, taip žymiai pagerindami fizinę ir psichologinę žmogaus savijautą, o tuo pačiu ir gyvenimo kokybę. Taigi, jeigu jaučiate diskomfortą dėl prarastų dantų ar nepatogaus išimamo protezo, nebedelskite ir pasikonsultuokite dėl patikimo dantų atkūrimo“, – baigdami pokalbį pataria implantacijos specialistai A. Špolianskij ir V. Papečkys.
Menopauzė: užklumpa visas, tačiau nemalonių simptomų galima ir išvengti
Artėjant penktai dešimčiai daugelį moterų pradeda kamuoti pirmieji menopauzės simptomai: pila karštis, svaigsta galva, padidėja prakaitavimas, skauda sąnarius,…
Pajūryje dirbančios vaistininkės patarimai: poilsiaujant svarbu nepamiršti saiko ir vandens
Kaip elgtis, kad poilsiaujant prie Baltijos jūros netektų susidurti su mažesniais ar didesniais negalavimais? Pajūryje veikiančios vaistinės vaistininkai…
Nuo senovės tradicijų iki šiandienos inovacijų: kaip namuose gamintus ledus paversti sveiku desertu?
Ledai – vienas populiariausių pasaulio desertų. „World Population Review“ duomenimis, daugiausiai ledų yra suvartojama Naujojoje Zelandijoje. Vidutiniškai per metus…