,,Sveikam kūnui‘‘ įkūrėjas Tomas kasmet minimaliai skiria tris kartus kraujo donorystei. Darantis tai jau dešimtmetį, skaičiuoja kiek žmonių yra pagelbėjęs savo krauju. Besidalijantis patirtimi sakosi ęsąs laimingas galėdamas padėti. O tai padaryti -paprasta. Nesudėtinga procedūra, kuri gali išgelbėti kažkam gyvybę ar padėti pasveikti. O sveiki juk norime būti visi.

Ką reiškia kraujo donorystė?
Esame susisūrę su kraujo ėmimu, tai procesas, kurio metu reikalingas kraujas atiduodamas jo stokojančiam žmogui dėl traumų, operacijų ir būtiniausiais atvejais, kai reikia perpilti kraują. Prieš duodant kraujo nustatoma: ABO kraujo grupė; Rezus D antigenas; Kell sistemos K antigenas; Hemoglobino kiekis kraujyje. Kraujo davimo procedūra trunka iki 10 minučių. Vienos donacijos metu paimama 450 ml kraujo (ir papildomai 20 ml kraujo tyrimams).
Kaip pasiruošti kraujo donorystei?
Reikia būti tinkamai pasiruošus: pailsėjus; išgėrus daug skysčių; pavalgius; nerūkius; išvakarėse ir donacijos dieną nevartojus svaigiųjų gėrimų, nevalgius aštrių, riebių, sunkiai virškinamų maisto produktų; nedirbus naktį; svarbiausia – geros nuotaikos! Kraujyje likusios medžiagos gali neigiamai paveikti paties kraujostruktūrą, dėl ko ir yra šios rekomendacijos.
Kraujas – gyvybiškai reikalingas
Būti kraujo donoru nėra sudėtinga, reikia tam tik paprasčiausio pasiruošimo, o ir taip prisidėdami galite padaryti dvigubai daugiau gero! Nesudėtinga procedūra atliekama kraujo centruose, kaip pvz. Kauno klinikų kraujo centre ar nacionaliniame kraujo centre. Nustačius grupę, paėmus kraują, įvertinus jo būklę, taip prisidedame prie geros sveikatos kitų žmonių labui. O pats procesas gali būti kartojamas ir dažniau, kaip jau minėto ,,Sveikam kūnui‘‘ įkūrėjo Tomo atveju – 3-4 kartus per metus. Pagalba, kuri nekainuoja!
Ar šiuolaikiniame pasaulyje vis dar mokame būti kartu?
Apie porų psichoterapiją Dovilė Bubnienė, psichologė psichoterapeutė Kai Austėja ir Simonas pirmą kartą įžengė į mano kabinetą, jie…
Sveikata — prioritetas, kuriam vis nerandame laiko?
Sutartinai kartojame, jog svarbiausi dalykai gyvenime – sveikata ir gera savijauta. Tai frazė, su kuria sunku ginčytis, visgi…
Kaip gauti kompensuojamą dantų protezavimą: aiški ir paprasta tvarka
Kasmet vidutiniškai 80 tūkstančių Lietuvos gyventojų pasinaudoja ligonių kasų kompensuojamu dantų protezavimu. Nors šias paslaugas gauti tapo paprasčiau…